Начало | Крими | Еди Рама: Идеята за промяна на границата на Косово е игра със съдбата на албанската нация

Еди Рама: Идеята за промяна на границата на Косово е игра със съдбата на албанската нация

Крими 0 Прочетено: 30 Кратка връзка
Размер на шрифта: Decrease font Enlarge font
Еди Рама: Идеята за промяна на границата на Косово е игра със съдбата на албанската нация
Еди Рама Снимка: Ройтерс Идеята за корекция на границата на Косово и Сърбия е много деликатен въпрос и представлява игра със съдбата не само на Косово, а и на албанската нация, заяви албанският премиер Еди Рама, цитиран от агенция МИА.В предаване на телевизия Ора нюз Рама за пръв път коментира идеята за корекция на границата, като подчерта, че е избрал да мълчи, докато всички говорят по този въпрос, предаде БТА."Говорил съм и винаги ще говоря за Косово, когато има нужда, но нито съм говорил, нито ще говоря от името на Косово", каза Рама. Той подчерта, че в Косово е нужна вътрешна дискусия, която според него липсва. Рама каза, че косовските албанци трябва да дискутират като мъже в парламента, "а не само да се разхождат по телевизиите и да се конфронтират". Ако сега косовските представители не изработят обща платформа за преговори, подобна възможност може би няма да се повтори в следващите 30 години, предупреди Рама.Срещу идеята за корекция на границите се обяви и бившият албански президент и премиер Сали Бериша, който изтъкна, че това е идея на Белград, от която печели само Сърбия, но не и Косово, и нарече косовския президент Хашим Тачи "ратай" за това, че я защитава."Представител на американския Сенат ясно каза, че споразумение за корекция на границата иска Русия. Тогава се явява ратаят /Тачи/, който говори албански и казва: не, аз поставям този въпрос за обсъждане и аз искам корекция на границите, а не Белград. Това е фатално", заяви Бериша в телевизионно предаване. Сподели Приятел Tweet Абонамент за печатен или електронен "24 часа", както и за другите издания на Медийна група България.

Източник: Цялата информация

Няма етикети за тази новина
общо: | показване:
Captcha

Оценка на новината

0