Начало | Крими | Англия на 45 минути от финал на световното, води 1:0 срещу Хърватия

Англия на 45 минути от финал на световното, води 1:0 срещу Хърватия

Крими 0 Прочетено: 39 Кратка връзка
Размер на шрифта: Decrease font Enlarge font
Трипиър (№12) открива резултата от пряк свободен удар в 5-ата минута. СНИМКА: РОЙТЕРС Английският национален отбор е близо до второто си класиране на финал на световно, след като води на Хърватия с 1:0 след първото полувреме на втория полуфинал.Той се играе на стадион "Лужники" в Москва, където в неделя ще е и мачът за титлата.В първия полуфинал Франция победи 1:0 Белгия в Санкт Петербург. Попадението, което прави разликата между Англия и Хърватия, бе вкарано от младия полузащитник Киърън Трипиър още в 5-ата минута.Трипиър (№12) открива резултата от пряк свободен удар в 5-ата минута. СНИМКА: РОЙТЕРСТой изпълни перфектно пряк свободен удар, отсъден за нарушение срещу Деле Али на метър-два от дъгата на наказателното поле.Трипиър е едва третият англичанин, който се разписва в световен полуфинал. През 1966 г. срещу Португалия вкарва Боби Чарлтън, а през 1990 г. - Гари Линекер.Треньорът на британците Гарет Саутгейт заложи на абсолютно същия състав от първите два плейофа срещу Колумбия и Швеция.Колегата му Златко Далич направи една промяна в сравнение с епичния 1/4-финал срещу Русия, спечелен с дузпи.Вместо Крамарич на терена в полузащитата се завърна Марцело Брозович. Сподели Приятел Tweet

Източник: Цялата информация