Начало | Крими | Дими, бащата на Дара, я наказва да не празнува 6-ия си рожден ден. Загива 2 дни преди него

Дими, бащата на Дара, я наказва да не празнува 6-ия си рожден ден. Загива 2 дни преди него

Крими 0 Прочетено: 353 Кратка връзка
Размер на шрифта: Decrease font Enlarge font
Дими, бащата на Дара, я наказва да не празнува 6-ия си рожден ден. Загива 2 дни преди него
От съвсем малка Дара проявява музикален талант. 4-годишна влиза в “Бон-Бон” и оттогава не е спряла да се усъвършенства. Дара пее от малка на големи сцени. Често казват на момичето, че успява да пробие заради връзките на родителите си. “Да, мама има много контакти, но никога няма да ги използва, за да ми даде нещо наготово”, казва Дара. Дара пее 7-годишна на концерта в памет на баща й през 2009 г. Дара с баща си Дими на ски писта Заедно с майка си Ива Екимова на неин рожден ден СНИМКИ: ЛИЧЕН АРХИВ И БУЛФОТО 15-годишната Дара Екимова СНИМКА: ЙОРДАН СИМЕОНОВ На сцената на голям столичен клуб излизат най-известните музиканти на България и пеят с цялото си сърце в памет на свой колега - обичания певец Дими от “Сленг”, който година по-рано е загинал при катастрофа с мотор.Редом до големите изпълнители излиза7-годишно момиченце, което не отстъпва на големитепо талантА сега, 9 години по-късно, то вече пуска и първия си самостоятелен сингъл.Момичето е дъщерята на Дими - Дара Екимова, и гените си казват своята дума. Тя пее от съвсем мъничка, прави кавъри на български хитове като “Синьо”, “Уморени крила” на Дони и Момчил и “Вървят ли двама” на Мария Нейкова, а вече е готова да застане и зад своя авторска песен - “Луд ли си”.Всички близки на Дара я поздравяват за смелостта да го направи, а един от последните, които разбират за нея, е майка ѝ - пиар експертът Ива Екимова.“Тя до последно не знаеше какво точносе случва,но когато ѝ я пуснах, много я хареса и я одобри”, разказа Дара.Музиката винаги е била част от живота на момичето. “Важна е за мен, може би за да продължа традицията - татко се е занимавал с това и е било важно за него. Щом имам талант, не бива да го пропилявам”, казва момичето.Песента ѝ “Луд ли си” няма нищо общо с музиката, която правят сега млади изпълнители като Гери-Никол или Тита - в него няма и следа от голи дупари.Идеята за нея хрумва на диджей Моник, с която Дара прави кавър на “Синьо” преди няколко години. Всичко става бързо - текста пишат самата Дара и Цветелина Маринова от Expose, музиката е на Кристиян Запрянов и диджей Моник. Преди месец Дара записва песента в студио, но иска да се получи още по-добре. Така се свързват със Светлин Къслев, за да направи аранжимента и да изсвири музиката. “Вкарала съм сърцето и душата си и съм щастлива, че е факт”, разказва Дара.Искаш да играя твоята игра,но няма как да спазвам чужди правила.Или ще бъда единствена,или си тръгваш точно сега.Луд ли си да мислиш за мен,луд ли си да вярваш в нас,луд ли си, видях те с нея,луд ли си, бях точно зад вас,пее Дара в дебютния си сингъл, а голяма част от текста пише самата тя. И има лична история в него, но взета не от нейния опит, а от този на приятелките ѝ. “Много хора на моята възраст могат да припознаят себе си в историята, която разказвам в песента”, обяснява Дара. Случва се нейни приятелки да ѝ разказват как гаджето им ги изоставило заради друга. Така идва и идеята за текста на “Луд ли си”.Тя пее от съвсем мъничка, а4-годишна влизав “Бон-Бон”Съзнателният ѝ спомен за първата голяма сцена, на която се качва, е отпреди 8 г. Тогава много музиканти правят трибют в памет на баща ѝ. Прецизността, борбеността, начинът, по който той се справяше с несправедливостта - това са все качества на Дими, които тя няма да забрави.“Беше строг родител”, казва Дара. Още си спомня как веднъж в детската градина удря момче. “Това не може да продължава така”, ѝ казва Дими. Той кара Дара да се извини на момчето и да му каже, че няма да прави повече така. А наказанието, което ѝ налага, е да не празнува 6-ия си рожден ден. Ще празнуваме, само се заканих, казва по-късно на жена си Ива. Но сякаш наказанието му е пророческо, защото Дара така и не отбелязва 6-ата си година. Два дни преди празника ѝ, на 29 юни 2008 г., той загива на място в катастрофа с мотор на седмия километър от София по магистрала “Хемус”.“Нямаше как да се празнува, при положение че се случи това”, разказва Дара. Тя е с майка си във фитнес, когато на нея ѝ се обаждат, за да ѝ кажат шокиращата новина за Дими. “Тогава точно никой не каза: Баща ти загина. Пък и аз не съм осъзнавала какво е човек да умре, някой от живота ти да изчезне завинаги. Не можех да си го представя, затова и ми трябваше време да го осъзная”, обяснява момичето. И добавя: Няма да се появи друг такъв мъж изпълнител на българската сцена.Не искам да забравятталанта му имузиката му“Той все още ни липсва. Сега с нейната кариера си представям колко би ѝ бил от помощ, какви неща биха могли да направят заедно. Но нямаше как да спра след злополуката - трябваше да отгледам дъщеря ни. Тя се превърна в прекрасна млада дама и човек, който не загубва фокуса на ценностите”, обяснява Ива Екимова.Тя се омъжва за Дими през 2002 г. Двамата се срещат в телевизия ММ. По това време Ива е станала известна като едно от момичетата на късмета в супершоу “Невада”, а по-късно вече е тв водеща в музикалния канал. Запознават се, когато той гостува в предаването ѝ “Тиририрам” по ММ. На 25 юни 2002 г. на бял свят се появява Дара, а Дими сам изражда бебето - все пак дълги години работи като лекар гинеколог.След катастрофата и загубата на Дими Ива трябва сама да се грижи вече за дъщеря си. “Майка ми е силен човек. Свикнахме да сме заедно, справяме се. Няма нещо, което да не ѝ споделям”, усмихва се Дара. “Имаме си наши начини да се справим с мъката. Това, което аз знам, е, че времето не лекува, напротив - задълбочава болката и липсата. Но ние трябва да продължим да живеем, не можем да се откажем”, обяснява майка ѝ.Двете толкова свикват да живеят сами, че когато се появява нов мъж в живота на Ива - Петрозар Филипов, на Дара не ѝ е лесно. “Забранявах ѝ да се целува с него. С годините пораствах и разбирах какво е връзката”, обяснява Дара. Тя приема Петрозар повече като приятел, отколкото като баща. “Той не искаше от мен да се държа с него, сякаш ми е татко, но се грижеше за мен като за дъщеря”, казва момичето. След няколкогодишна връзка Ива и Петрозар се разделят. “Трудно е, когато си свикнал да живееш с някого толкова време, и изведнъж да спре. Споделях си с него какво става в училище, той много разбира от математика и география и ми помагаше”, обяснява Дара.Макар че винаги е искала да се занимава с музика, тярешава да не учив музикалнагимназияСега ще е в девети клас в 31-о училище, където учи испански. Но ходи на вокален педагог - доскоро това беше Георги Симеонов, а сега вече е при Искра Ангелова, която работи и с участниците в “Х Фактор”. Самата Дара се пробва в шоуто на Нова тв, но въпреки прекрасното изпълнение не продължава напред, защото нямаше навършени необходимите за участие 14 г. Пробва се и в друго певческо предаване - “Големите надежди”, но отпадна преди финала. “Въпреки че всички казваха как аз ще спечеля заради връзките ми. Писнало ми е да го чувам - хората си мислят, че когато си известен - или си богат, или имаш връзки. Да, мама има много контакти, но никога няма да ги използва, за да ми даде нещо наготово - трябва да се преборя за него, ако толкова го искам”, обяснява момичето.Тя държи да се занимава с музика не заради известността, която често я съпътства, а за да покаже, че има талант. Майка ѝ често казва, че Дара има подобна бленда на баща си. “Особено покрай “Синьо”, която тя изпълнява, ми прави впечатление, че има същите вдишвания, спира на същите места. Все пак съм била пряк свидетел как той пишеше песните си и това ми прави впечатление. Тя, също като него, е точна, отговорна, принципна. Аз съм по-обрана и по-дипломатична, винаги я съветвам да прояви повече търпение, но тя има същия избухлив характер като него - по същия начин реагира на всяка несправедливост и не се отказва”, разказва Ива Екимова.Един от хората, които добре разбират 15-годишното момиче, е нейният приятел. Той се казва Григор и е на 17 г. “Заедно сме от 2 г. Гордее се с мен. Той е много търпелив и ме подкрепя в това, което правя”, усмихва се тя. Двамата се срещат за първи път преди 7 г. в 125-о училище, в което учат по това време. Стават гаджета през 2015 г., вече пораснали, и родителите им се познават. “Нормално го приемам. За мен най-важното е каквото и да споделяме, да имаме това доверие, защото човекът, който би я разбрал и би я подкрепил, съм аз”, казва Ива.За бъдещето дъщеря ѝ още няма категорични планове. Да, много би искала да се занимава с музика, но също така би учила право или психология. Но не тук, а може би в Испания. “Баща ми съчетаваше професията си на гинеколог с музиката, така че бих могла и аз така да ги съчетавам. Той можеше всичко.”Заедно с майка си Ива Екимова на неин рожден ден СНИМКИ: ЛИЧЕН АРХИВ И БУЛФОТО Коментари Сподели Приятел Tweet

Източник: Цялата информация

Няма етикети за тази новина
общо: | показване:
Captcha

Оценка на новината

0